inTrener tým - zhodnocení uplynulé sezony 2020 a cíle pro rok 2021

Share/Bookmark
10.8.2019

Nastal nám zlom v sezoně a posílám pár informací k uplynulé sezoně 2020 a cíle pro tuto sezonu 2021.

Hlavní události sezona 2020 a úspěchy svěřenců inTrener týmu:

Květen

Protože se zrušili veškeré závody, rozhodl jsem se uspořádat mezi mými svěřenci, závod v polovičním IM na Sádráku. Závod až na vydatný déšť s hodnocením všech účastněných vyšel na výbornou. Závod jsem již zmiňoval ve svém příspěvku.

Červenec

První test závodu swimrun Slezská Harta, na kterou jsme se s výbornou partou intenzivně připravovali dopadl výborně. Nakonec pro mne skvělým výkonem se mi podařilo vyhrát kategorii jednotlivců na delších tratích 3km plavání a 20km běh. Závodu se také účastnil Tomáš Dumbrovský, který absolvoval stejné tratě jako já. a Svatava Volná, která zdolala poloviční tratě. Jejich výkon byl obdivuhodný, protože dokázali závod dokončit bez specializovaného plaveckého tréninku.

V průběhu července jsme se účastnili několika soustředěních v Tatrách a podívali se na Gerlach.

Srpen

Má účast na Epic tri Challenge – 3 sprintu v rámci Etapáku, se účastnil také Petr Vabroušek, který pozvedl úroveň závodu a nakonec vyhrál. Já jsem se umístil na celkově 4 místě.

Dalším významným závodem byl ČP cross country v Brně, kdy se konečně nadějný mladý cyklista Adam Hlávka dočkal svého prvního vítězství.

Na konci měsíce nás čekala B7, kdy jsme chtěli efektivně využít natrénované km z Tater a závodu jsem se účastnil já v mixu ze Svatavou Volnou a další dvojice byla Petra Drechslerová se svoji kamarádkou. Celý závod byl nesmírně náročný, protože přes noc vydatně pršelo a bylo to hodně o morálních schopnostech. Nakonec jsme ze Svatavou závod pokořili okolo 20h velká gratulace Svatavě, která se velmi vydala a hecla i přes obrovské krize závod dokončila. Můj obdiv patří také Petře Drechslerové, které kamarádka v první třetině závodu odstoupila a Petra i přes to závod sama dokončila a to v luxusním čase okolo 21-22h.

Září

Sezonu jsme dokončili závodem Breda City trail. Já nakonec prohrál souboj a prvenství s Oldou Kokoškem na cílové pásce a dokončil v čase 35:02. Závodu se také účastnili  Svatava Volná, který obsadila na 10km trati nádherné 3 místo v kategorii v čase 45:43 a Petra Drechslerová na 5km, která si zaběhla svůj osobní rekord.

Hlavní cíle pro rok 2021

Hlavním cílem pro rok 2021 je červnový Challenge 10-10-10. Projekt 10 – 10 – 10 připravuje Jakub Žák a já mu pomáhám se strukturou jednotlivých Etap a samotnou přípravou na tuto vytrvalostní výzvu. Jedná se o 10 polovičních IM v 10 evropských zemích v 10 dnech jdoucích po sobě. Více o projektu zde https://storybyjakub.com/10-10-10/ budeme Vás pravidelně informovat o tréninku a přípravě na tuto výzvu.