Ostrý start triathlon teamu do celostátního poháru Xterra Czech Tour

Share/Bookmark
17.5.2010

XTERRA sezóna začala závodem ve Žlutých lázních v Praze. Z důvodu špatného počasí se nakonec realizoval duathlon a ve Vltavě se neplavalo. inSPORTline triathlon team  dosáhl hezkého výsledku

Výsledky XTERRA Žluté lázně / Praha. Detailní výsledky Xterra

• Tomáš Matera, 6.místo
  • Lucka Materová, 4. místo
  • Tomáš Pukovec, 26.místo
  • Dva nešťastníci museli ze závodu odstoupit kvůli technickým potižím s kolem.
  • Petr Kopřiva -trenér & Jiří Šoltys

Vstup inSPORTline Triathlon Teamu do nové sezóny 2010

Přesto, že počasí venku přeje více sportům sálovým, začala již koncem dubna opavským sportovcům triatlonová sezóna.

Členové inSPORTline Triatlon Team Opava,  ve složení Tomáš a Lucie Materovi, Petr Kopřiva, Jiří Foltys a Tomáš Pukovec  se  účastnili už dvou  závodu Moravskoslezského poháru v trialonu.

Prvním ze závodu byl Dobroslavický jarní duatlon, který se konal 17. dubna.

Duatlon je klonem triatlonu  složený z běžecké, cyklistické a opět běžecké části a samotný závod na objemech  5 – 20 – 3 km s náročnou kopcovitou cyklistickou části náležitě  prověřil kondici závodníků  v nové sezóně.

V kategorii žen se nejlépe se závodem vypořádala Lucie Materová, která  se stala celkovou vítězkou v ženách.

Tomáš Matera  skončil v hlavním závodě na druhé pozici, několik sekund za vítězem, Petr Kopřiva dokončil na 9. místě, Tomáš Pukovec dosáhl na 13. místo a Jirka Foltys získal celkově 16. místo z 65 závodníků hlavního závodu.

Dalším podnikem byl Porubský sprinttriatlon Ostrava , který už obsahoval všechny triatlonové diciplíny : plavání  (bazén) – cyklistiku – běh a to v objemech 0,5 – 24 – 6 km.

Zde se celkovým vítězem stal Tomáš Matera, sestra Lucie , která startuje zatím v dorostenecké kategorií, se umístila celkově druhá v ženách. Tomáš Pukovec opět dosáhl na  13. a Jirka Foltys  na 17.příčku.

Samozřejmě se triatlonisté, pro které je hlavní disciplínou terénní triatlon, účastní řady přípravných závodů na horských kolech

Společně absolvovali Škoda Bike maraton v Ostravě, Tomáš Pukovec  s Jirkou Foltysem okusili  přípravný závod Xterra Chalenge  na Hluboké a Lucka absolvuje MTB cyklistické závody Slovenského poháru, kde se pravidelně umísťuje na třetí příčce.

Tomáše Materu čeká na konci května jeden z vrcholu letošní sezony, mistrovství Evropy Xterra  Italy na Sardinií.