Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

Výběr eliptického trenažeru

Dobrý den! Chtěli bychom si pořídíit eliptický trenažér pro celou rodinu. Bohužel naše výšky a váhy jsou tak různé (dcera 157cm/50kg, matka 165/75 a přítel 177/98), že nevím, jestli pro nás vůbec najdeme optimální stroj. Který byste nám prosím doporučil? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den

Různé typy eliptických trenažerů se dají nastavovat dle velikosti cvičence. Také si můžete nastavit neutrální výšku, která budu vyhovovat všem. Většina strojů je do maximální výšky cvičence 200cm. Záleží dle Vašeho výběru.

inSPORTline Trener
Petr Kopřiva

vibrogym

Dobrý den, ráda bych si pořídila vibrogym k domácímu použití a tápu, který stroj si vybrat. Je rozdíl ve směru vibrací, horizontální,vertikální...? Dle čeho vybírat? Je mi 40 let,jsem sportovně založená. Dnes již ne, ale v mládí jsem aktivně sportovala. Z časových důvodů volím tento druh zábavy, doma, ale nechci mít další věšák na oblečení. Opravdu funguje i lacinější verze pro zpevnění postavy, zeštíhlení ...? Děkuji velice za odpověď

Odpověď:

Dobrý den

Vibromasážní stroj je ideální pro zpevnění a formování postavy. Vertikální vibrace je rozložena především do strany, nemá takový vysoký zdvih a tudíž doporučuji  více k posilování. Co se týče horizontální vibrace, má vyšší zdvih a doporučuji tak více k masáži, kdy máme na plošině položeny jednotlivé části těla a vibrace nejsou tak přenášeny do páteře a hlavy.

Proto, aby se stroj nestal věšákem na oblečení, jak to ve většíně domácnosti bývá, doporučuji nás e-trénink, kde Vás především naučíme cvičit nejen na této plošině, ale zaměříme se především na Vaše cíle. Trénink bude veden profesionálním trenérem.

Více http://www.insportlinetrener.cz/muj-online-trener/40/chci-zpevnit-postavu

inSPORTline Trener
Petr Kopřiva

davkovani

Jak mam davkovat a uživat dohromady amino Bcca mega strong a anabol 5 ,take jestli to lze kombinovat a co by šlo ještě k tomu? diky za odpověd

Odpověď:

Je-li Vaším cílem nárůst svalové hmoty, zaměřte se ve svém jídelníčku na 1. místě na vyšší příjem sacharidů obsažených v přílohách, cereáliích a pečivu. Dostatečný příjem sacharidů můžete podpořit také pitím proteino-sacharidových nápojů (weight gainers) - 15-20 minut po tréninku (lze i cca 1 hod před tréninkem, i v rámci svačin). Sacharidy nejlépe vytváří požadované anabolické prostředí v organismu. Po zkonzumovaní sacharidů se zvedne hladina inzulínu v krvi - hormonu s nejsilnějšími anabolickými účinky.

Nemáte-li extra dlouhé posilovací tréninky, větvené aminokyseliny BCAA pro Vás nejsou nijak velkým přínosem. BCAA můžeme spíše označit za sloučeniny antikatabolické (chránící svalovou hmotu). Mnohem větší užitek mají z BCAA redukující jedinci a vytrvalostní sportovci. Přirozeně se leucin, isoleucin a valin nachází ve všech potravinách a doplňcích stravy bohatých na bílkoviny. Pokud na užívání BCAA trváte - berte 2-3 g 30 min před tréninkem a hned po tréninku (může být společně s gainerem).
Přípravek Anabol-5 užívejte dle návodu výrobce - 2 tablety při snídani a 2 tablety při večeři.

Přeji mnoho úspěchů v budování kvalitní aktivní tělesné hmoty.
 
S pozdravem,
Vlastimil Chadim insportlinetrener

nabrani svalove hmoty

Dobry den ,kazdy tady pise neco o hubnuti,ale ja mam opacny problem.Potrebuju na vaze pribratMerim pres dva metry a mam jen neco pres 100 kg.Poradite mi,jak efektivne nabrat svalovou hmotu.diky cummins

Odpověď:

Dobrý den,

 

Odpovědět na Váš dotaz není snadné. Pro přesnější doporučení bychom potřebovali mít o Vaší osobě více informací.

Jak se stravovat s cílem zvýšení tělesné hmotnosti je ovlivňováno celou řadou faktorů. Známe Vaše pohlaví, výšku a aktuální hmotnost.

Pro konkrétní radu jak přibrat, potřebujeme znát také Váše současné stravovací a pohybové zvyklosti, dále genetické nastavení metabolismu, zdravotní stav, pracovní a celkový denní režim.  

V tento okamžik Vám můžu předat pouze obecné informace - pokuste si navýšit příjem komplexních sacharidů - zvyšte velikosti příloh - rýže, těstovin, brambor a pečiva. S tuky to přehánět nemusíte - stačí si do jídel přidávat trochu rostlinného oleje nebo ořechy. Dávky bílkovinných potravin (maso, drůbež, ryby, šunka, sýry, tvaroh, vejce) není třeba zvyšovat. Zeleniny si dopřávejte malé porce. Ovoce využívejte na svačiny či sladké snídaně. Přínosem může být také proteino-sacharidový přípravek - "gainer", který dále navýší tolik potřebný příjem sacharidů - užívejte jej před tréninkem, po tréninku a na svačiny.

 

Přeji mono úspěchů,

Vlastimil Chadim, insportlinetrener

Zobrazeno 29 - 32 z 53 Strany: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 14 »