Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

cvičení - eliptický trenažér

Dobrý den, mám problém s nadváhou, BMI index 33. Začala jsem pravidelně cvičit na eliptickém trenažéru.Nejlépe se mi vyhovuje cvičit ráno než odcházím do práce, tzn. od 4,45 hod. Cvičím 30-40 minut. V jedné publikaci jsem četla že cvičit brzy ráno není úplně správné.Jaké jsou Vaše zkušenosti,můžu pokračovat nebo mám změnit dobu cvičení? Simona

Odpověď:

Dobrý den,

Předem Vám chci pogratulovat k tomu, že jste začala cvičit. Tréninkem ráno nic nepokazíte, ale zajisté nepodáte takový výkon jako odpoledne. Ráno máte glykogenové zásoby velmi nízké, proto se dřív unavíte. Ovšem zase se rychleji nastartuje metabolismus tuků.  Pokud Vám takhle brzké cvičení vyhovuje, určitě pokračujte. Přeji mnoho úspěchů!

S pozdravem Rudolf Smejkal
inSPORTline Trener

hubnutí

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu k výběru vibrační plošiny. Mám 41 let, výška 168 cm, váha 65 kg. Potřebovala bych zmešit hlavně obvod stehen, kolen a lítek. Chtěla bych pro domácí použití zakoupit vibrační plošinu. Potřebovala bych však poradit k parametrům "frekvence" a "rozsah",tzn. jaký by měla mít rozsah výkyvů a frekvenci pohybů plošina s vertikální vibrací,tak abych dosáhla svého cíle (tzn.aby nedocházelo pouze k masáži). Je lepší zvolit vyšší rozsah a menší frekvenci pohybů (plošina Rose) nebo menší rozsah a vyšší frekvenci pohybů (plošina Lotos). Nebo mi doporučíte v této cenové hladině jinou, lepší variantu? Nahlédla jsem do Vaší brožurky "inSPORTline trénink na vibrogymu 4 skvělé programy na míru". Brožurka je opravdu hezky a názorně vypracovaná. Tímto tedy autorům děkuji. Brožurka mi v mém budoucím úsilí určitě pomůže. Jen mi z nabídky Insportline není jasné, která plošina pouze s vertikální vibrací dosahuje frekvence 35 - 40 Hz, tak jak je doporučeno u cviků (možná Lotos ??? - rozsah frekvence není u tohoto výrobku na stránkách Insportline uveden). Předem Vám děkuji za odpověď S přáním hezkého dne Jana Vejnarová

Odpověď:

Dobrý den,

na zmenšení  obvodu dolních končetin bude lepší kardio trénink než vibrační plošina. Potřebujete mít velký výdej energie a ten dosáhnete především kardio tréninkem.  Vibační plošinu bych volil jako doplněk. Co se týká výběru stroje, nejlepší je si  stroj osobně vyzkoušet na prodejně a zvolit takový, který Vám bude nejlépe vyhovovat. Samozřejmostí  je vyvážený jídelníček.

S pozdravem insportlinetrener tým

Stepper

Dobrý den,uvažuji o zakoupení stepperu, ale nevím jestli je vhodný,když mám problémy s kolenními klouby (artróza,dle sdělení lékařky i vysoká opotřebovanost kloubů a nesmím prý si ani klekat). Děkuji, Světla.

Odpověď:

Dobrý den,

určitě respektujte pokyny lékaře. Nejvhodnější aktivita pro Vás bude plavání, protože nejméně zatěžujete klouby. Také chůze s hůlkami tzv. Nordic Walking je aktivita při které ulehčujete kloubům dolních končetin.  Ze strojů orbitrek, cyklotrenažér, veslovací trenažér. 

S pozdravem Rudolf Smejkal
inSPORTline Trener

hubnutí

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na hubnutí mám 99 kilo a nevím co s tím.Chci s hubnout a nevím jak začít prosím poradítemi

Odpověď:

Dobrý den,

Optimální pohybová aktivita vhodná k odbourávání tělesného tuku je aerobního charakteru, čili taková pohybová aktivita, která dodává tkáním dostatek kyslíku. Mezi vhodné pohybové aktivity patří: rychlá chůze, jízda na kole, plavání. Mimo Váš trénink se snažte o více pohybu i v každodenním životě, tzn. schody místo výtahu, občas vynechat hromadnou dopravu či auto atd. Ideální je cvičit 3-4x  týdně alespoň 40min.

Snažte se dodržovat 5P

 - Pestrost

 - Pravidelnost (5krat denně: snidaně, svačina, oběd, svačina, večeře))

 - Pětkrát denně ovoce a zelenina (tj. 2krat denně ovoce, 3krat denně zelenina - porce veliká  jako pěst)

 - Pitný režim

-Pohybová aktivita

InSPORTline trener
Rudolf Smejkal

Zobrazeno 33 - 36 z 53 Strany: « 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 »