Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

Prosba o pomoc s bolestí loktů

Dobrý den, je mi 19 let a od 17 let jsem začal hodně posiloval a sportoval.Teď jsem musel zmírnit. Začal jsem mít problémy s lokty. Lehko si namohu šlachy v lokti a pak mě bolí, nebo mi v nich často bolestivě lupne.Hlavně u cvičení bicepsu a ramen, ale už i v běžném životě. Zánět šlach nemám a nevím co to tedy je, dříve jsem s tím neměl problémy. Samozřejmě jsem dost zvolnil, ale už to trvá dlouho a já bych se chtěl vrátit do normálu. Neporadil by jste mi nějaké cviky na posílení šlach v lokti? Strečink dělám, ale cítím, že bych měl lokty posílit a zpevnit. Předem děkuji za odpověď, moc mi na tom záleží. S pozdravem Franta.

Odpověď:

Dobrý den Franto,

Velmi dobré na posílení klubů, vazů a šlach je cvičení s gumovými expandery. Jedná se o tvz. rezistenční trénink, kdy dochází k neustálému rovnoměrnému zatížení svalů, šlach a kloubů, přirozeným pohybem, na které je Vaše tělo zvyklé. Produkty - https://www.insportline.cz/10343/gumovy-expander-insportline-morpo-200-cm , https://www.insportline.cz/1191/latex-aerobics-band?n=Latex%20aerobics%20band

V případě zájmu o zakoupení, bližší informace o cvičení mi napište na email: trenér@intrener.cz

 

Děkuji s pozdravem Kopřiva

www.inTrener..cz

 

 

Běh - začátečnice

Dobrý den, asi se stal zázrak a já ve svých 36 letech začala běhat ( tedy provozovat jogging ). Koupila jsem si raději i knížku od pana Tvrzníka a Soumara. Ráda bych se zeptala, zda nevadí, že jako začátečník neběhám v rovinatém terénu? Bydlíme v přírodě, u lesa, behám tedy převážně v lese, ale půlku trasy ( běhám samozřejmě zatím jen 3 km )mám do mírného dlouhého kopce, půlku zase z kopce - mám pak pocit, že z kopce se flákám :-) Mohla bych běhat v obci na rovině, ale dle rad v knize se chci asfaltu a betonu raději vyhnout. Ještě prosím ke stanovení cíle: běhám, protože mě to baví. Sice bych potřebovala shodit pár kil, ale to nebyl ten důvod, proč jsem začala běhat. Jako cíl bych si ráda stanovila postupné snižování času na 1 km - jak často ( po kolika dnech, týdnech )si mám snížit časovou hranici? Nerada bych si běhání otrávila, chtěla bych, aby mi vydrželo. ( pozn. jsem opravdu začátečník: běhám 3 týdny - 2 - 3x týdně, při pátém běhu se mi podařilo prvně v kuse uběhnout 3 km, v klidném pomalém tempu a aerobním pásmu, nebyla jsem nijak zničená ). Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. Naďa M.

Odpověď:

Dobrý den paní Naďo,

Již jste zvolila správnou cestu zakoupení knížky p. Tvrzníka, kde jsou veškeré základy ohledně běhání.
Trasu v lese v členitém terénu určuji doporučuji. Co je, ale důležité je obměňování trasy kopcovitý terén (pro rozvoj síly a odrazu), ale také po rovince .Rovinatý terén je důležitý pro rovnoměrnou rychlost a tím také udržování stejné tepové frekvence, což napomáhá k rozvoji obecné vytrvalosti, neboli aerobního prahu. Pokud, ale nemáte dostatečnou kondici, běhání do kopců ze začátku příliš nedoporučuji (spíše chůzi), aby nebyl výkon příliš intenzivní. (nepřekračovat anaerobní práh). Důležité proto je dostatečné vybudování základní aerobní kondice a poté stavět dále. Ze začátku Vám tedy doporučuji stanovit si první cíl - postupné navyšování objemu tzn. Zvyšovat výkon na objemu v aerobním pásmu např. až na 1 hod. běhu. (postupně přidávat na zátěži) Posléze můžete přidávat na intenzitě – silová vytrvalost běh v kopcích, nebo intervalový trénink pro zlepšení rychlosti apod…

Přejeme kvalitní běžecký trénink

S pozdravem Petr Kopřiva - tým inTrener

stepper

dobrý den,chci si koupit Twist stepper inSPORTline big nebo mini stepper,nevím který je pro mne výhodnější,je mi 45 let,vážím 87 a mám problémy se zády-chci vědět i který je kvalitnější.Děkuji Renata

Odpověď:

Dobrý den paní Renato,

Vzhledem k Vašim parametrům Vám více doporučuji stepper inSPORTline big - http://www.insportline.cz/1404/twist-stepper-insportline-big?n=Twist%20stepper%20inSPORTline%20Big

S pozdravem Kopřiva inTrener

Jak přibrat ??

Dobrý den, mám 18 let měřím 200cm a mam pouhých 75kg. Jím snad 7x denně a né zrovna malé porce, jím vše ( maso, zelenina, ovoce, sladkosi )ale nemůžu za žádnou cenu přibrat. Mohl by mi někdo poradit prosím ?

Odpověď:

Dobrý den,

Dle toho, co píšete lze usoudit, že Vás energetický příjem jistě nebude nízký. Pro kvalitní zvýšení tělesné hmotnosti (nárůst aktivní hmoty) lze obecně doporučit navýšení příjmu sacharidů v podobě vařených příloh, pečiva, obilných kaší. Tato jídla zvyšují produkci inzulínu - hormonu s největším anabolickým ("přibíracím") účinkem. Do větších jídel - snídaně, oběd, večeře si přidávejte malé množství ořechů, semínek či rostlinného oleje. Jsou to koncentrované zdroje energie, které pomohou dále navýšit energetický příjem. Nesmí jich však být příliš mnoho, protože by Vás na dlouho zasytili a neměl byste brzy hlad. Z podobného důvodu není vhodné jíst příliš velké porce bílkovinných potravin - maso, ryby, sýry, tvaroh, vejce. Bílkoviny mají též výborný dlouhodobý sytící efekt. Navíc jsou náročně stravitelné. Tělo musí vydat mnoho energie na jejich zpracování. Každé jídlo by mělo obsahovat malou porci bílkovin. Ovšem jen menší. To co ušetříte na mase, sýru, šunce, využijte ve prospěch příloh. Lepší je tedy menší plátek masa, ale pořádná porce přílohy. Z důvodů zajištění příjmu vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, vlákniny jsou zelenina a ovoce v jídelníčku nezbytné. Pro přibírání je však důležité nejíst velké porce zeleniny a ovoce. Zaberou v žaludku velký prostor a přitom přinesou minimum kalorií. Jíst stačí 6x denně - snídaně - svačina - oběd - svačina - svačina - večeře. Při častějším příjmu stravy nedochází k dokonalému natrávení a energetickému využití všech potravin. Mezi jídly by měla nastávat 2 až 3 hodinová pauza.

Výživový poradce InSPORTline trenér

Zobrazeno 1 - 4 z 4 Strany: « 1 »