Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

vyziva

dobry den,chtel bych pribrat a tak jsem zaradil do stravy mimo jine ovesne vlocky,jim je 3* denne po 120gr.problem je ze namocene mi moc nejedou tak si je mixuji na neco jako mouku(hodne hrubou)a rozmicham ve vode.takto to v klidu vypiji.,myslite,ze by to nebyl proglem v teto forme je konzumovat.zadne strevni problemi nepocituji a vaha jde pekne nahoru.dekuji za odpoved.ale bojim se ze takto rozmixovane se rychle strebaj do tela a to ve forme tuku

Odpověď:

Dobrý den,

zařazení ovesných vloček do jídelníčku je jistě přínosné. Ovesné vločky jsou skvělým zdrojem komplexních polysacharidů s nižším glykemickým indexem – ideální forma sacharidů pro snídaně, svačiny, případně i večeře „nabíracího“ jídelníčku.

Proč si vločky nemočíte do mléka? Určitě je to mnohem chutnější podoba než nabobtnání v samotné vodě. Polotučného, popř. nízkotučného mléka se nebojte – obsahuje další potřebnou energii ve formě sacharidů a kvalitní zdroj bílkovin. Vločky namočené v mléce, můžete dále nejrůznějším způsobem dochutit (med, melasa, marmeláda, sušené ovoce, skořice, gainer, proteinový prášek…).

Rozmixováním vloček trošičku zvýšíte glykemický index (v této podobě jsou rychleji stravitelné a vstřebatelné). Klidně však u této podoby zůstaňte. Vstřebají se trochu rychleji, ale jejich vliv na celkový metabolismus se bude pramálo lišit o klasické podoby vločkové kaše. Nemáte-li problém s trávením mléka, opět bych doporučil spojit vločkovou „mouku“ s mlékem a vhodně ochutit. Chcete-li, aby Vám požité potraviny a jídla podporovaly hmotnostní přírůstky, měly by také chutnat (tělo je lépe přijme a zpracuje).

Nemyslím si, že by bylo užitečné dlouhodobě jíst ovesné vločky 3x denně. Zprotiví se Vám. Dejte si je 1x denně a pro ostatní jídla využívejte jiných zdrojů sacharidů (pečivo, tyčinky, sušenky, rýže, těstoviny, brambory…).

S pozdravem a přáním mnoha úspěchů,

Vlastimil Chadim

 

 Zobrazeno 1 - 1 z 1 Strany: « 1 »