Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

výživa

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu ohledně výživy pro mého syna - 18 let, který závodně provozuje cyklistiku - biky, silnice. Jaké potraviny by měl hlavně zařadit do jídelníčku, popř. jaké výživové doplňky brát pro dobrou kondici a formu? Děkuji. Zdena

Odpověď:

Dobrý den,

závodní cyklistika je energeticky velmi náročný sport. Palivem číslo jedna jsou sacharidy – cukry uložené v podobě svalového glykogenu. Jízda na kole ve vysoké intenzitě výrazně vyčerpává glykogenové zásoby. Proto je třeba organismu prostřednictvím stravy poskytnout dostatečné množství sacharidů. Ve většině případů se jedná o polysacharidy s nižším a středním glykemickým indexem. Jejich zástupci jsou: celozrnné pečivo, ovesné vločky, cereální kaše, těstoviny, rýže, rýže Natural, brambory vařené, luštěniny, sacharidové tyčinky. Některý ze zástupců těchto potravin by měl být nedílnou součástí všech jídel v průběhu dne. Dalším zdrojem sacharidů je ovoce – to je výhodné přidávat ke „sladkým“ snídaním a svačinám.

Trvá-li výkon vytrvalostního charakteru delší dobu (jedno zdali trénink či závod), je nezbytné dodávat tělu energii také přímo při zátěži. Základním prostředkem jsou iontové nápoje, které přináší nejen sacharidy, ale také elektrolyty a především vodu. Dalšími možnými zdroji energie v průběhu výkonu jsou energetické gely a tyčinky. Samozřejmě v jídelníčku musí být zastoupeny také ostatní složky výživy – bílkoviny (libové maso, drůbež, ryby, vejce, nízkotučné mléčné výrobky, Šmakoun, sojové výrobky), tuky (o ty se více méně starat nemusíme – přichází do těla společně s ostatními potravinami, jako doplněk je vhodné využít rostlinných olejů, ořechů a rostlinných semínek) a zeleninu.

Z doplňků stravy postačí iontové nápoje, energetické gely a tyčinky. Po výkonu (či jako doplněk energie před výkonem) lze využít proteino-sacharidových přípravků - optimální je užít 40-50 g prášku rozpuštěného do 500 ml vody. Základem výživy sportovce by však vždy měli zůstávat přirozené základní potraviny zmíněné výše.

S pozdravem,

Vlastimil Chadimvibrogym

Dobrý den, ráda bych si pořídila vibrogym k domácímu použití a tápu, který stroj si vybrat. Je rozdíl ve směru vibrací, horizontální,vertikální...? Dle čeho vybírat? Je mi 40 let,jsem sportovně založená. Dnes již ne, ale v mládí jsem aktivně sportovala. Z časových důvodů volím tento druh zábavy, doma, ale nechci mít další věšák na oblečení. Opravdu funguje i lacinější verze pro zpevnění postavy, zeštíhlení ...? Děkuji velice za odpověď

Odpověď:

Dobrý den

Vibromasážní stroj je ideální pro zpevnění a formování postavy. Vertikální vibrace je rozložena především do strany, nemá takový vysoký zdvih a tudíž doporučuji  více k posilování. Co se týče horizontální vibrace, má vyšší zdvih a doporučuji tak více k masáži, kdy máme na plošině položeny jednotlivé části těla a vibrace nejsou tak přenášeny do páteře a hlavy.

Proto, aby se stroj nestal věšákem na oblečení, jak to ve většíně domácnosti bývá, doporučuji nás e-trénink, kde Vás především naučíme cvičit nejen na této plošině, ale zaměříme se především na Vaše cíle. Trénink bude veden profesionálním trenérem.

Více http://www.insportlinetrener.cz/muj-online-trener/40/chci-zpevnit-postavu

inSPORTline Trener
Petr Kopřiva

Nabírání váhy

Dobrý den chci se zeptat potřeboval bych nabrat váhu nevím jak na to 184 70kg díky Tom

Odpověď:

Dobrý den,

Odpovědět na Váš dotaz není snadné. Pro přesnější doporučení bychom potřebovali mít o Vaší osobě více informací.

Jak se stravovat s cílem zvýšení tělesné hmotnosti je ovlivňováno celou řadou faktorů. Známe Vaše pohlaví, výšku a aktuální hmotnost.

Pro konkrétní radu jak přibrat, potřebujeme znát také Váše současné stravovací a pohybové zvyklosti, dále genetické nastavení metabolismu, zdravotní stav, pracovní a celkový denní režim. Velmi rád bych Vám doporučil objednání našeho programu "Chci více svalové hmoty"

> http://www.insportlinetrener.cz/e-vyziva/44/chci-vice-svalove-hmoty

Získáte od nás přesná doporučení jak upravit současný jídelníček pro navýšení aktivní tělesné hmoty.

V tento okamžik Vám můžu předat pouze obecné informace - pokuste si navýšit příjem komplexních sacharidů - zvyšte velikosti příloh - rýže, těstovin, brambor a pečiva. S tuky to přehánět nemusíte - stačí si do jídel přidávat trochu rostlinného oleje nebo ořechy. Dávky bílkovinných potravin (maso, drůbež, ryby, šunka, sýry, tvaroh, vejce) není třeba zvyšovat. Zeleniny si dopřávejte malé porce. Ovoce využívejte na svačiny či sladké snídaně. Přínosem může být také proteino-sacharidový přípravek - "gainer", který dále navýší tolik potřebný příjem sacharidů - užívejte jej před tréninkem, po tréninku a na svačiny.

Přeji mono úspěchů,

Vlastimil Chadim, insportlinetrenerJak správně začít!

Dobrý den, velmi rád bych se dostal do stavu kdy bych se mohl nazývat v kondici. Ale vždy buď si naložím moc, či málo. Jestli chápete. Navíc na posilovnu bohužel čas nemám. Bylo by možné se domluvit na nějakém cvičebném plánu, či mně alespoň popostrčit správnou cestou? Jen pro informaci mám 75 kg a 184 cm. D2kuji předem za vaši odpoveď a případnou pomoc,)

Odpověď:

Dobrý den, otázka kvalitní kondice je systematický trénink funkčního a celého pohybového aparátu, který je prokládaný kvalitním odpočinkem.

Doporučuji Vám náš e-trénink, kde Vám sestavím kvalitní tréninkový plán, dle Vašich možností a požadavků. Trénovat můžete kdekoliv a kdykoliv budete mít čas. Vše budeme společně konzultovat pomocí komunikátoru. Na každý den dostanete rozpis tréninku včetně fotografií na kterých bude sestava cviků outdoorových a také indoorových aktivit.

Pro zlepšení kondice Vám doporučuji program dostaň se do kondice.

Více: http://www.insportlinetrener.cz/e-trener/34/dostan-se-do-kondice

Pokud budte mít zájem, dejte objednat vyberte si délku programu a podrobně vyplňte dotazník, kde je základní info o Vás pro trenéra.
Poté se Vám již ozveme.

Pokud budete chtít mohu za Vás provést objednávku. Stačí mi poslat Vaše údaje a dobu na jakou chcete trénink.

Těším se na případnou spolupráci.

S pozdravem Petr Kopřiva
inSPORTline Trener

 

Zobrazeno 1 - 4 z 4 Strany: « 1 »