Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

vyziva

dobry den,potrebovala bych poradit vim ze je lepsi osobni schuzka ale na tu se ted bohuzel nemuzu dostat,pracuji v restauraci u bodamskeho jezera.zacala sem praktikovat rychlou chuzi . . zpevnilo se mi telo ,ale prijde mi ze nehubnu,nechci hubnout moc . . mam 170 cm a asi 66kg,v podstate chci zredukovat objem zadku a boku a bricha tam mam spek a kdyz delam lehsedy tak me boli zada :(.asi neco delam spatne priznam se ze jsem nikdy poradne necvicila ale jinak jsem aktivni jezdim na kole hodne chodim a vpraci jsem take porad v jednom kole . . a abych se dostala k te vyzive jsem spis zamerena na zeleninu zh masa jim jen obcas ryby a kureci . . a mam ted posledni dobou porad velmi malo energie kterou sice doplnim tim pohybem ale myslim ze asi neni neco v poradku na zpusobu moji vyzivy . . jim spis min . .v praci nemam cas se v klidu najist . . k snidani jen neco maleho . . a vecer take.tak kolem 7 vecer.asi je ten muj dotaz hodne zmateny vidte.

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz a zdravíme k Bodamskému jezeru. Je skvělé, že jste se začala pravidelně věnovat rychlé chůzi a dalším pohybovým aktivitám. Ty pro Vás znamenají v procesu redukce nadbytečný tukových zásob v problémových partií výborný základ.

 Co se týká chůze (kardio tréninku) je zapotřebí alespoň 40min. při TF cca 140/min. Při cvičení břišního svalstva se snažte přitlačit bederní část páteře k podložce, vyhnete se tak bolesti při cvičení.

 Jistě je však nutné upravit také současné stravovací zvyklosti. Z toho co popisujete, není snadné poslat jednoznačnou odpověď, která by vyřešila tuto problematiku. Pro zaslání přesných, cílených doporučení potřebujeme znát mnohem více podrobností o Vašem současném jídelníčku a zdravotním stavu, historii vývoje hmotnosti v průběhu života, genetice....

 

Velmi rádi Vám nabídneme spolupráci v oblasti redukce tuku ve Vámi popsaných partiích.

 

Objednejte si prostřednictvím našich stránek výživový program "e-výživa" a probereme všechny detaily, na základě kterých Vám sestavíme jídelníček a dodáme konkrétní výživová doporučení.

 

S pozdravem a přáním hezkých letních dnů

Rudolf Smejkal InSPORTline trenér

cvičení na power plate

Dobrý den, chodím na power plate a chci se zeptat zda mohu cvičit deně jen cviky na břicho a nebo je lepší procvičit celé tělo? Chodím minimálně 3-4x týdně a chtěla bych vědět jaký efekt by mi přineslo cvičení jen břišních svalů a zda je vůbec mohu deně cvičit. Děkuji za odpověď Daniela.

Odpověď:

Dobrý den,

Cvičit břišní svaly můžete samozřejmě každý den.  Ideální je co největší variabilita cviků. Nevím,  čeho se snažíte dosáhnout, ale pokud je Vaším cílem snížení tukové tkáně v oblasti břicha, zařadil bych do Vašeho  tréninkového plánu kardio aktivity.

S pozdravem  inSPORTline trener

Rudolf Smejkal

VibroGym inSPORTline Jasmine

Dobrý den mám 12cti letou dceru s DIABETES MELLITUS I a chtěla bych se zeptat jesli je tento druh treningu pro ni vhodný jak by mohl prospět případně uškodit.Rozhodně nepotrebuje hubnout jen vytvořit kondici a udržet ji.Její výska je 153cm a váha 44kg.Kompenzace diabetu je špatná.Za odpověď předem děkuji.Doufám že poradíte Soňa

Odpověď:
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Kompenzace DM I v dětském věku má svá specifika a často není lehké udržet glykémie v doporučeném rozmezí. Vedle stravy má také fyzická aktivita velmi významný vliv na hladiny glukózy v krvi. Přínos pravidelného sportování pro vyvíjející se organismus jsou jistě pozitivní. U diabetických pacientů však musíme dávkovat množství a intenzitu pohybu velmi citlivě. V této pozici, kdy neznáme podrobnosti o Vaší dceři (režim užívání inzulínu, jednorázové a celkové dávky inzulínu, množství sacharidů či chlebových jednotek ve stravě), nelze poskytnout konkrétní doporučení. Celou záležitost prosím konzultujte s ošetřujícím diabetologem. V každém případě bude vhodně praktikovaná fyzická aktivita podporovat kompenzaci cukrovky a snižovat riziko možných dlouhodobých komplikací diabetu.
Výživový poradce InSPORTline trenér

chtěla bych zhubnout

Dobrý den chtěla by jsem se zeptat jak mám zhubnout. Když mám zákaz na doskokové sporty, protože mám špatné koleno. Teď jdu na čtvrtou operaci a už jsem stihla dost přibrat. Hrávala jsem závodně volejbal, je to už skoro čtyři roky co aktivně nesportuji. Taky mám problém v tom že už nemám takovou výdrž. Jím několikrát denně po malých dávkách ale pořád přibýrám. Je mi 23 a vážím 75kg ale při mých 175cm jsem vážila 60kg, to byla optimální váha. Ale pak jsem přibrala na 110kg během 3 měsíců, nakonec to šlo nějak dolů (na těch 75kg). Jenomže je to pořád moc. Mám celkem robustní kostru. Pociťuji tu námahu když jdu do kopce nebo do schodů (jako bych zase vážila 110kg). Největší nárust byl na stehnech a pozadí. Proto Vám píši že potřebuji poradit. Už vážne nevím co dál. Děkuj Vám za kladné vyřízeni. S pozdravem Vendula

Odpověď:

Děkujeme za Váš dotaz. Předem mi dovolete, abych Vám pogratulovat. To, že jste dokázala snížit svoji hmotnost ze 110 kg na 75 kg, je skvělý výsledek! Nevidím důvod, proč byste se nemohla ke svým optimálním 60-65 kg vrátit. Proč se Vám nedaří snížit tukové zásoby na původní úroveň je z této pozice, kdy o Vašem současném jídelníčku a pohybové aktivitě přesně nic moc nevíme, poměrně těžké. Velmi by nám pomohlo, kdybychom se o Vás více dozvěděli (genetické pozadí, vývoj hmotnosti v minulosti, minulý a současný zdravotní stav, současné stravovací a pohybové zvyklosti, denní režim...). Svoji úlohu zde sehrává řada důležitých faktorů a ty je třeba zmapovat. Teprve na základě podrobnějších anamnestických údajů lze poskytnout konkrétní a opravdu fungující doporučení. Velmi rádi s Vámi zahájíme spolupráci v oblasti snížení nadbytečných tukových zásob.

 Možným problémem, proč se Vám nedaří ztratit posledních 10 kg může být třeba v tom, že jíte příliš často. Sice po malých dávkách, ale v celkovém součtu to může vytvořit docela velký energetický příjem. Navíc, v situaci, kdy mezi jídly nevznikají dostatečně dlouhé pauzy, není možné začít spalovat vlastní energetické zásoby a tělo vlastně neustále spotřebovává energii, kterou mu poskytujeme z venku - ze stravy".

 Co se týká pohybové aktivity, bude pro Vás  nejvhodnější chůze, kolo, plavání samozřejmě až po vyléčení problémů s kolenem.

 Doporučuji Vám některý z programů e-výživy, kde se o Vás bude starat náš specialista.

S pozdravem 

inSPORTline trener

Rudolf Smejkal

Zobrazeno 41 - 44 z 53 Strany: « 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 »