Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

Jak přibrat ??

Dobrý den, mám 18 let měřím 200cm a mam pouhých 75kg. Jím snad 7x denně a né zrovna malé porce, jím vše ( maso, zelenina, ovoce, sladkosi )ale nemůžu za žádnou cenu přibrat. Mohl by mi někdo poradit prosím ?

Odpověď:

Dobrý den,

Dle toho, co píšete lze usoudit, že Vás energetický příjem jistě nebude nízký. Pro kvalitní zvýšení tělesné hmotnosti (nárůst aktivní hmoty) lze obecně doporučit navýšení příjmu sacharidů v podobě vařených příloh, pečiva, obilných kaší. Tato jídla zvyšují produkci inzulínu - hormonu s největším anabolickým ("přibíracím") účinkem. Do větších jídel - snídaně, oběd, večeře si přidávejte malé množství ořechů, semínek či rostlinného oleje. Jsou to koncentrované zdroje energie, které pomohou dále navýšit energetický příjem. Nesmí jich však být příliš mnoho, protože by Vás na dlouho zasytili a neměl byste brzy hlad. Z podobného důvodu není vhodné jíst příliš velké porce bílkovinných potravin - maso, ryby, sýry, tvaroh, vejce. Bílkoviny mají též výborný dlouhodobý sytící efekt. Navíc jsou náročně stravitelné. Tělo musí vydat mnoho energie na jejich zpracování. Každé jídlo by mělo obsahovat malou porci bílkovin. Ovšem jen menší. To co ušetříte na mase, sýru, šunce, využijte ve prospěch příloh. Lepší je tedy menší plátek masa, ale pořádná porce přílohy. Z důvodů zajištění příjmu vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, vlákniny jsou zelenina a ovoce v jídelníčku nezbytné. Pro přibírání je však důležité nejíst velké porce zeleniny a ovoce. Zaberou v žaludku velký prostor a přitom přinesou minimum kalorií. Jíst stačí 6x denně - snídaně - svačina - oběd - svačina - svačina - večeře. Při častějším příjmu stravy nedochází k dokonalému natrávení a energetickému využití všech potravin. Mezi jídly by měla nastávat 2 až 3 hodinová pauza.

Výživový poradce InSPORTline trenér

vibromasážní přístroj

Dobrý den vážení..., jsem po dlouhodobém pobytu v nemocnici a také s velkými bolestmi páteře. Chtěla bych si dát fyzičku dopořádku a uvažuji, o vibromasážním přístroji, jako počátku mého snažení. Dosáhla jsme za 1 a půl roku z 70Kg ....100kg. tahle váha mě velmi vadí, jak v životě tak v pohybu. Poraďte mi jaký stroj bych si měla nejlépe pořídit, chci jej intenzivně využívat v domácím prostředí. Preferuji kvalitu a hlavně spolehlivost, před levnými stroji. Také bych touto cestou požádala o radu, jaký běžecký pás bych si posléze měla pořídit, mám dva požadavky: odpruženou plochu a nosnost 150 kg. Chtěla bych co nejkonfortnější chůzi. Velmi Vám děkuji za jakoukoliv odpověď. Chýle Petra

Odpověď:

Dobrý den,

Jelikož nevím důvod Vašeho dlouhodobého pobytu v nemocnici a stavu Vašeho organismu – co můžete a nemůžete dělat za aktivitu, odpovím obecně. Fyzičku si na vibromasážním stroji moc nezlepšíte, je lepší jak sama píšete běžecký pás. Začít s chůzí a postupně přidávat jak na délce zatížení, tak intenzitě. Vibromasážní stroj neslouží jen k relaxaci, ale velmi dobře poslouží i k cvičení na zpevnění těla. Neméně důležité jsou správné stravovací návyky. Pro Vás, jelikož chcete zhubnout bude potřeba zvýšit výdej – cvičení a snížit příjem. Pokud budete mít zájem v brzké době spustíme e-sekci, kde budete pod dohledem jak v oblasti výživy, tak cvičení. Co se týká technických parametrů výběru stroje prosím kontaktujte přímo prodejce www.insportline.cz , určitě Vám profesionálně poradí.  Už podle Vašeho rozhodnutí věřím,  že jste na nejlepší cestě ke zhubnutí. Občas to bude těžké, ale vydržte, stojí to za to! Držím  Vám palce

inSPORTline trener

Rudolf Smejkal

svalová hmota

Dobrý den, mám dotaz: cvičím cca 6 měsíců ve fitku a snažím se trochu nabrat svalovou hmotu. Cvičím pravidelně 2x - 3x týdně celé tělo (tzn. každý den ruce, nohy, břicho, běh atd...) mám si v tom udělat nějaký "řád" nebo můžu vše kombinovat? PS: říká se, že strava je důležitá, ale nemám moc času si vařit, je něco, co se dá jíst po cvičení a není to "komplikované" na přípravu? Nejlépe nějaká tyčinka, nebo nápoj apod. Díky za odpověď Michal

Odpověď:

Dobrý den,

Pro nabírání svalové hmoty je důležité aby jste konzumoval dostatek kalorií a živin k podpoře svalového růstu. Pokud nejíte dostatek  živin, Vaše tělo není v optimálním stavu, aby nabíralo svalovou hmotu. Pokud nemáte čas si uvařit kvalitní jídlo je dobré použít doplňky stravy: koktejly, tablety, tyčinky… výběr je velmi rozsáhlý. Co se týká Vaší frekvence cvičení 2-3 týdně je dostačující, ale ve cvičení by měl být systém. Velmi zjednodušeně  procvičování 2-3 svalových skupin a postupně přidávat zátěž, aby svaly nestagnovaly.

 Pro kvalitní trénink Vám doporučujeme program naber svalovou hmotu  v nové sekci, e-trénink a e-výživa který spouštíme v polovině února. Tam Vás navedeme jak se správně stravovat  a efektivně cvičit.

inSPORTline trener

Rudolf Smejkal

Hubnutí

Dobry den chtela by jsem se zeptat co mi krome behu pomuze zhubnout? S pozdravem Lenka

Odpověď:

Dobrý den,

Kromě běhání, začněte také posilovat. Při této aktivitě navýšíte objem svalové hmoty, která bude více spalovat energii.

Zaměřte se na  posilování velkých svalových skupin – zádové, hrudní a břišní svalstvo. Mají největší spalovací potenciál a jejich posilování je pro začátečníky bezpečné.

inSPORTline trenér 

Rudolf Smejkal

Zobrazeno 45 - 48 z 53 Strany: « 1 ... 9 10 11 12 13 14 »