Poradna trenéra

Často kladené dotazy

Fitness/posilování | Strečink | Hubnutí | Zdravá výživa | Kondice/sport | Zdraví | BMI Index | Ostatní

POŠLETE SVŮJ DOTAZ

VibroGym CHARLES - jak posilovat

Dobrý den, koupila jsem si u vás VibroGym Charles a pořád jsem nepřišla na to, jak přesně mám využít různé druhy vibrací. Dostala jsem sice odkaz na videotrenéra, ale ten je hodně obecný a je vidět pouze použití vibrace HS - na rozehřátí a závěrečný strečink a potom posilování při vibracích LO. K čemu jsou ale vibrace HL, jak by měly být správně využity. Ke stroji nejsou žádné příklady cviků, co platí na které partie. Jsou tam přednastavené programy, ale nemám nikde rozpis, k čemu je který program zaměřený. V přiloženém návodu je v podstatě jen jak stroj sestavit a jak zapnout které tlačítko. Potřebuji některé partie zeštíhlit, některé posílit a nevím jak to mám správně uchopit. Děkuji za odpověď. Ivana M.

Odpověď:

Dobrý den paní Ivano,

Protože výběr vibromasážních strojů značky inSPORTline je rozmanitý  a každý stroj má jiné nastavení, proto je video zaměřeno převážně na sestavu základních cviků. Co Vám doporučuji je využití převážně vibraci L - pro veškeré posilování a strečink. Vibrace H doporočuji pouze na masáže, kdy není v blízkosti plošiny páteř a trup. 
Pokud máte zájem o podrobnou konzultaci a sestavení trénnkového plánu, doporučuji Vám online trénink - http://www.intrener.cz/muj-online-trener/38/program-pro-vibrogym , kde Vás trenér poradí a sestaví tréninkový plán na zaměřený na Váš stroj a cíle.
V případě zájmu nás kontaktujte pomocí vyplnění formuláře - http://www.intrener.cz/objednavka/38/program-pro-vibrogym

S pozdravem Petr Kopřiva

Hubnutí

Dobrý den, měl bych na vás dotaz zda li se vubec dá zhubnout jen na konkrétních místech, mam problem pouze na partiích, bricho , obličej jinak jsem v podstatě hubený . takovy hubenour s velkym pupkem ( pivo nepiju ) dá se s tím neco dělat ? mam behat nebo si objednat nejaky specialní stroj ?díky za odpověd.

Odpověď:

Dobrý den,

Určitě můžete ze sebou kdykoliv něco dělat, chce to jen cíl a systematický plán a začít !

Co se týče hubnutí na konkrétních místech je blud. Hubnutí podporujtete spalováním energetických zásob cukrů či tuků v těle dle výše intenzity či doby zátěže v celém těle. Co Vám doporučuji, pokud se chcete zbavit nadměrného břicha je jednak ostranění tukových zásob aerobním pohybem (tzn. jízda na kole, chůze,jízda na trenažerech atd..) a poté zapojit posilování břišního svalstva pro zpevnění jak povrchových, tak hlubokých svalových skupin.

Pokud budete chtít blíže poradit, pošlete mi prosím Vaše údaje - výška, váha, jaké stroje či pomůcky máte pro využití v domácnosti. Na základě toho Vám pomohu s případným výběrem pomůcek či trenažeru pro domácí cvičení a také se sestavením tréninkového plánu.

S pozdravem Kopřiva

 

Běh - začátečnice

Dobrý den, asi se stal zázrak a já ve svých 36 letech začala běhat ( tedy provozovat jogging ). Koupila jsem si raději i knížku od pana Tvrzníka a Soumara. Ráda bych se zeptala, zda nevadí, že jako začátečník neběhám v rovinatém terénu? Bydlíme v přírodě, u lesa, behám tedy převážně v lese, ale půlku trasy ( běhám samozřejmě zatím jen 3 km )mám do mírného dlouhého kopce, půlku zase z kopce - mám pak pocit, že z kopce se flákám :-) Mohla bych běhat v obci na rovině, ale dle rad v knize se chci asfaltu a betonu raději vyhnout. Ještě prosím ke stanovení cíle: běhám, protože mě to baví. Sice bych potřebovala shodit pár kil, ale to nebyl ten důvod, proč jsem začala běhat. Jako cíl bych si ráda stanovila postupné snižování času na 1 km - jak často ( po kolika dnech, týdnech )si mám snížit časovou hranici? Nerada bych si běhání otrávila, chtěla bych, aby mi vydrželo. ( pozn. jsem opravdu začátečník: běhám 3 týdny - 2 - 3x týdně, při pátém běhu se mi podařilo prvně v kuse uběhnout 3 km, v klidném pomalém tempu a aerobním pásmu, nebyla jsem nijak zničená ). Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. Naďa M.

Odpověď:

Dobrý den paní Naďo,

Již jste zvolila správnou cestu zakoupení knížky p. Tvrzníka, kde jsou veškeré základy ohledně běhání.
Trasu v lese v členitém terénu určuji doporučuji. Co je, ale důležité je obměňování trasy kopcovitý terén (pro rozvoj síly a odrazu), ale také po rovince .Rovinatý terén je důležitý pro rovnoměrnou rychlost a tím také udržování stejné tepové frekvence, což napomáhá k rozvoji obecné vytrvalosti, neboli aerobního prahu. Pokud, ale nemáte dostatečnou kondici, běhání do kopců ze začátku příliš nedoporučuji (spíše chůzi), aby nebyl výkon příliš intenzivní. (nepřekračovat anaerobní práh). Důležité proto je dostatečné vybudování základní aerobní kondice a poté stavět dále. Ze začátku Vám tedy doporučuji stanovit si první cíl - postupné navyšování objemu tzn. Zvyšovat výkon na objemu v aerobním pásmu např. až na 1 hod. běhu. (postupně přidávat na zátěži) Posléze můžete přidávat na intenzitě – silová vytrvalost běh v kopcích, nebo intervalový trénink pro zlepšení rychlosti apod…

Přejeme kvalitní běžecký trénink

S pozdravem Petr Kopřiva - tým inTrener

chcem schudnúť potrebujem pomoc o trénera

prajem pekný večer , Volám sa Lenka a snažím sa schudnúť potrebujem schudnúť no nedarí sa mi som na mrtvom bode mrazu , kúpila som si z insportlainu bežecký pas s vybromasážnym strojom , snažím sa cvičiť no nič sa so mnou nedeje ,. myslím si že to je aj zlou životosprávou , vedeli by ste mi zostaviť jedálniček z potravinami ktoré nebudú moc drahé a aj zostaviť cvičebný plán? čo musím spraviť aby ste mi vedeli pomôcť poradiť?ďakujem Lenka zo Slovenska

Odpověď:

Dobrý den paní Lenko,

Hubnutí je systematický proces, jak jste avizovala je potřeba nastartovat metabolismus správnou výživou a zejména aerobním pohybem. Určitě, Vám můžeme sestavit jídelníček na míru, včetně tréninkového plánu. Co se týče jídelníčku, nemusíte se bát drahých potravin, nesnažíme se Vás nutit do jídel, které Vám nevyhovují, ba naopak budeme se Vás snažit naučit jíst pravidelně a kvalitně z potravin na které jste zvyklá- např lépe zpracovaných a poskládaných tak, aby to mělo redukční efekt.
Pokud máte zájem o spolupráci tréninkový program včetně jídelníčku na míru si můžete objednat zde -http://www.intrener.cz/muj-ctvrtletni-plan/49/chci-opravdu-zhubnout

S pozdravem inTrener tým
Petr Kopřiva


Zobrazeno 9 - 12 z 53 Strany: « 1 2 3 4 5 6 ... 14 »